czwartek, 12 grudnia 2013

Co lepsze - suszarki do rąk czy ręczniki?

Wyposażając firmową łazienkę staniemy przed wieloma kluczowymi wyborami. Będzie od nich  zależało to, czy uda nam się jednocześnie stworzyć pomieszczenie nie tylko ergonomiczne, ale również ekonomiczne. Właśnie jednym z takich aspektów jest wybór odpowiadającego nam sposobu suszenia dłoni.

Na rynku najpopularniejszymi rozwiązaniami są suszarki do rąk oraz dozowniki ręczników papierowych. Zarówno jedne jak i drugie mają swoje zalety nie będąc jednocześnie wolnymi od wad. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że ręczniki są o wiele bardziej kłopotliwe. Pamiętajmy bowiem, że musimy zapewnić ich odpowiedni zapas w magazynie. Poza tym zgodnie ze statystykami każdy użytkownik zużywa średnio dwa listki. Tym samym w przypadku łazienki, gdzie panuje duży ruch, bardzo szybko przybywać będzie odpadów.

http://higieniczny.pl/suszarki-do-rak.html


Takie pomieszczenie wymaga zatem częstszej kontroli i opróżniania pojemników na śmieci. Wydaje się zatem, że stosowanie suszarek do rąk jest znacznie tańsze. Jak się jednak okazuje nie jest to do końca prawda. Faktycznie o ile zakupu suszarki dokonuje się raz na kilka lat, jednak jej koszt może być stosunkowo wysoki. O wiele taniej zaopatrzyć łazienkę w dozowniki ręczników, które są o wiele tańsze od suszarek. W takim przypadku musimy jednak wziąć pod uwagę, że w zależności od intensywności jej użytkowania ilość kupowanych ręczników może okazać się bardzo duża.

Podajnik na ręczniki papierowe HQ dostępny do zakupu online na http://higieniczny.pl/

Drugą sprawą jaką należy w tym momencie poruszyć jest kwestia ekologii. Producenci ręczników zapewniają, że w większości są one produkowane z makulatury. Mimo to zaraz po użyciu stają się bardzo niewygodnym odpadem. Nie są poddawane jakiemukolwiek przerobowi lądując w części odpadów opatrzonych etykietą skażone. W przypadku suszarek musimy pamiętać, że podczas swoje pracy potrzebują energii. Poza tym po tym jak upłynie eksploatacyjne życie urządzenia staje się ono równocześnie odpadem elektronicznym, który jak zapewniają producenci, przynajmniej w części, może zostać poddany recyklingowi.

Suszarka do rąk Faneco - cena tylko 227 zł dostępna od ręki na http://higieniczny.pl/


Kolejną sprawą o której koniecznie musimy pamiętać jest kwestia samej higieny. Wydawać by się mogło, że skoro włączenie i wyłączenie suszarki następuje automatycznie, nie ma możliwości przenoszenia się bakterii. Nic bardziej mylnego. Panujący w łazienkach wilgotny i ciepły 'mikroklimat' sprzyja powstawaniu równego rodzaju bakterii. Wytwarzany przez suszarki pęd powietrza powoduje ich przemieszczanie po całym pomieszczeniu. Można zatem stwierdzić, że pod względem higieny ręczniki wygrywają z suszarkami. Jednak ich producenci ciągle rozwijają swoje wyroby. Suszarki najnowszej generacji wyposażone zostały w specjalne filtry oczyszczające powietrze.
Reasumując każde rozwiązania mają swoje plusy i minusy, a co zatem idzie swoich zwolenników jak i przeciwników. Ostatecznie przed podjęciem decyzji musimy dokładnie ją przemyśleć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz